Pn-Pt
8:00 - 16:00
flag flag flag flag flag
Arrow
Arrow
Slider

Zaślepki z wełny mineralnej styropianowe XPS i frezy

Zaślepki z wełny mineralnej, styropianu i styroduru XPS zapewniają izolacje termiczną w miejscu zastosowania łączników mechanicznych. Stosuje się je do systemów dociepleń fasad otynkowanych metodą lekką mokrą (BSO) z wełny mineralnej oraz styropianu. Zapobiegają występowaniu kondensacji powierzchniowej pary wodnej (skraplanie lub resublimacji (szronienie).

Zaślepki wełniane wykonane są z wełny mineralnej (kamiennej) odpornej na działanie związków alkalicznych. Deklarowana przewodność cieplna D W/mK=0,037. Wytrzymałość na ściskanie przy 10% deformacji 30 kPa. Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe do powierzchni 15 kPa.

Zaślepki styropianowe wykonane są z wysokiej jakości styropianu.  Używany przez nas polistyren ekspandowany w procesie produkcji jest wzbogacony wypełniaczami, co zwiększa jego wytrzymałość i twardość. Zaślepki z białego styropianu EPS-100 posiadają współczynnik przewodzenia ciepła  W/mK=0,037. Zaślepki ze styropianu grafitowego posiadają współczynnik przewodzenia ciepła  W/mK=0,031.

Zaślepki XPS-styrodur wyprodukowane są z polistyrenu ekstrudowanego (XPS- styrodur)  nie zawierającego  heksabromocyklododekanu. Klasa reakcji na ogień E (Euroklasa). Materiał zamkniętokomórkowy jego właściwości izolacyjne nie pogarszają się  w czasie użytkowania. Współczynnik przewodzenia ciepła  W / mK = 0,035. Deklarowane naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym 300 kPa.

Do zaślepek posiadamy również dedykowane frezy metalowe i PCV dzięki którym montaż odbywa się metodą wciskania „Clic” bez konieczności użycia kleju lub pianki.

 

Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio