Pn-Pt
8:00 - 16:00
flag flag flag flag flag
Arrow
Arrow
Slider

Sztukateria zewnętrzna

Nasza sztukateria zewnętrzna elewacyjna wykonana jest z wysokiej jakości styropianu.  Używany przez nas polistyren ekspandowany EPS-200 w procesie produkcji jest wzbogacony wypełniaczami, co zwiększa jego wytrzymałość i twardość a siła nacisku  wynosi 4000 kg/m2.

Posiadamy sztukaterię powlekaną maszynowo masą sztukatorską lub sztukaterię niepowlekaną, surowy profil przygotowany do samodzielnego wykończenia.

Do pokrywania profili używamy masy na bazie dyspersji styrenowo-akrylowej z domieszką wypełniaczy mineralnych oraz rozproszonym zbrojeniem z włókien syntetycznych. Uzyskujemy na powierzchni jednolitą lekko chropowatą powłokę, odporną na czynniki atmosferyczne. Masa wykazuje wysoki stopień elastyczności co zapobiega jej pękaniu w trakcie transportu i montażu jak również w okresie ujemnych temperatur.

Dużą popularnością cieszy się również sztukateria niepowlekana. Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć koszty inwestorowi, a dzięki zastosowaniu tak twardego styropianu i wykonaniu odpowiedniej obróbki, pozwala  zachować wysoki poziom wytrzymałości.

Na zewnętrzne elementy architektoniczne, oferowane przez naszą firmę, składają się: listwy okienne, podokienniki,  naokienniki, gzymsy, bonie pasowe, bonie narożne, zworniki, wsporniki, kolumny, pilastry, bazy i głowice kolumn, kroksztyny, elementy zdobnicze.

Wykonujemy sztukaterię zewnętrzną według indywidualnych projektów.

Produkowana przez nas sztukateria została poddana badaniu na starzenie materiałów budowlanych. Po wykonaniu testów odpowiadających dziesięcioletniemu okresowi użytkowania sztukateria nie wykazała zmian właściwości początkowych.

Do każdego produktu dołączamy szczegółową instrukcję montażu i wykończenia sztukaterii.

Zobacz również: sztukateria wewnętrzna, nośniki i zabudowy styropianowe oraz listwy oświetleniowe i taśmy LED akcesoria

 

 

Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio